Hrabůvka

Besedy pro sousedy na téma „Permakultura a zahradničení“, „Voda a krajina“, „Vlastní zdroje energie“ | H8

Informace o projektu

Anotace projektu

Přátelská setkání pro veřejnost s možností dozvědět se různé praktické věci pro žití. Přednášky odborníků, ale i diskuze a možná i workshop. Témat je hodně a otázky o tom, kam se dá posunout náš život ve městě, se kupí.

Jak využijí projekt obyvatelé?

V rámci přednášek se účastníci vzdělají a rozšíří si obzory, ale také se dozví praktické výhody pro ně samotné, jelikož projekt vychází ze spolupráce občanů a zástupců a zástupkyň města - např. se dozví o příspěvcích na různé aktivity, na předzahrádky, na dešťovku, na energie, na kotle ... Dozví se o projektech typu „Sázíme budoucnost“ a další.

Popis projektu

Přátelská setkání pro veřejnost s možností dozvědět se různé praktické věci pro žití. Přednášky odborníků, ale i diskuze a možná i workshop. Témat je hodně a otázky o tom, kam se dá posunout náš život ve městě, se kupí. Pozveme si odborníky, aby nám odpověděli na otázky: „Permakultura a zahradničení“ - Jak obhospodářovávat zahrádku s ohledem na měnící se klima, tipy? „Voda a krajina, voda a sídliště“ - Jak že je to s finanční podporou „dešťovka“? Dostanu peníze a ušetřím vodu? Jaké jsou možnosti zádrže vody v krajině a co je zelená a modrá infrastruktura? A co když jsem z paneláku, zmůžu něco? Co jsou meliorační trubky a víme, kde všude konkrétně jsou u nás? Jak původně fungoval vodní systém v PR Rezávka poblíž našich domovů? „Vlastní zdroje energie“ - Fotovoltaika před lety a dnes - mýty a fakta. Dotace na fotovoltaické články? Jaký je rozdíl mezi kompostárnou a bioplynovou stanicí? Kde brát a kde nebrat palivo, aby to dávalo smysl? Vodní energie - a jsme zase u mlýnského náhonu... „Lesy a myslivost“ - Je dobré kupovat výrobky ze dřeva, stavět ze dřeva? V jakém stavu jsou naše lesy? Proč je zvěřina drahá? A je opravdu přemnožená? Snad nám to začne poté dávat smysl... A další témata. Tento projekt „Besedy pro sousedy“ je výhodný v tom, že je otevřený, je od nás pro nás. Občané do něj mohou přispívat a také žádat o témata a organizátor, pokud možno, vyhoví.