Hrabůvka

Konec chůze po blátě

Anotace projektu

Vybudování chodníku místo vyšlapané stezky v trávě v místě, kde je velký pohyb lidí. Zlepšení komfortu pěších i vzhledu místa z hlediska estetiky. Místo „hliněné dálnice úhledný chodník“.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Vzhledem k vysoké frekvenci chodců na dnešní hliněné stezce usuzuji, že normální chodník by měl jistě velké využití (chodců by určitě ještě přibylo) a zlepšil by se určitě i estetický vzhled, protože úhledný chodník by nahradil tuto „hliněnou dálnici“.

Popis projektu

Již desetiletí si mnoho lidí v Hrabůvce zkracuje cestu od obchodu Albert k parkovišti v ulici Mjr. Nováka chůzí přes travnaté plochy a tak se časem vytvořila pěkně široká hliněná stezka. V létě a za sucha je po ní cesta bez problémů, horší je to za deštivých dnů a v chladných měsících, kdy se stezka pokryje blátem. To pak lidé bláto různě obchází (a stezku rozšiřují), špiní si boty a hrozí riziko pádu. Chodí tamtudy spousta lidí a nemyslím si, že by toho jen tak nechali (po chodnících je to mnohem delší a jsou navíc v žalostném technickém stavu). Myslím si proto, že by bylo dobré vybudovat v této trase normální chodník, který by jistě všem uživatelům vyhovoval a udělal jim radost. Udělat jen provizorní chodníček z položených dlaždic nejde (jako kdysi všude – bylo to za pár korun), dnešní legislativa to nedovoluje, takže se bohužel musí (za pěkné prachy) vybudovat standardní chodník.