Hrabůvka

Meditační zahrada na Krestovce pro všechny | H1

Informace o projektu

Průběžné informace o realizaci projektu od jejího začátku až k úspěšnému dokončení.

  • červenec 2023
    • Ještě před koncem školního roku začala výsadba. Pokud vše půjde dobře, kout meditace bude přístupný už na podzim.
  • duben 2023
    • Stále probíhá výběr zhotovitele zahrady. Na konci dubna by se měly otevírat obálky s nabídkami.
  • leden 2023
    • V současné chvíli se řeší výběr firmy pro zhotovení projektové dokumentace. Realizace meditační zahrady bude možná až po vybudování retenčních nádrží ve škole.

Anotace projektu

Části projektu: 1. pergola pro piknik a mezigenerační učení 2. dřevěná posezení, lehátka a polštáře 3. meditační zóna pro cvičení na trávě 4. přístupový chodník 5. nádrž pro sběr dešťové vody 6. javorárium z japonských javorů 7. bambusárium 8. záhony: jedlý, čichový, hmatový, našich babiček a dědečků, s cibulovinami a trvalkový 9. botanické označení cedulkami 10. okrasné stromy, keře, nášlapný mech a květiny

Jak využijí projekt obyvatelé?

Nový projekt bude pracovat se sociální interakcí mezi dětmi a dříve narozenými. Jeho velkým přínosem bude mezigenerační vzdělávání, vytváření vzájemného vztahu a respektu mezi generacemi.

Tímto projektem máme zájem podpořit komunitní život v obvodu Hrabůvka.

Pro rozvoj obce je důležitá sounáležitost všech generací. Příznivé klima mezigeneračních projektů a navození pospolitosti povede k harmonickému soužití občanů a k jejich spokojenosti.

Meditační zahrada bude otevřená pro veřejnost každý den od dubna po říjen: PO-PÁ 16 -19 hodin, SO a NE od 9 - 19 hodin.

Popis projektu

Rádi bychom zpřístupnili další část pozemku základní školy veřejnosti v podobě meditační zahrady s příjemným posezením v záplavě kvetoucích stromů, keřů a květin. Rozsáhlé travnaté plochy využijeme k cvičení jógy, meditaci a dalším aktivitám pod širým nebem napříč všemi generacemi.

Cílem této meditační zahrady je vytváření mezigeneračních projektů jako společné zahradničení, poznávání různých druhů rostlin všemi smysly, čtení, badatelské aktivity a společenské akce seniorů s dětmi. Nový projekt bude pracovat se sociální interakcí mezi dětmi a dříve narozenými. Jeho velkým přínosem bude mezigenerační vzdělávání, vytváření vzájemného vztahu a respektu mezi generacemi.

Tímto projektem máme zájem podpořit komunitní život v obvodu Hrabůvka. Pro rozvoj obce je důležitá sounáležitost všech generací. Příznivé klima mezigeneračních projektů a navození pospolitosti povede k harmonickému soužití občanů a k jejich spokojenosti. Meditační zahrada bude otevřená pro veřejnost každý den od dubna po říjen: PO-PÁ 16 -19 hodin, SO a NE od 9 - 19 hodin.